Psy i koty należą do najpopularniejszych, jeżeli chodzi o domy. Nie można jednak zapomnieć o tym, że są także inne zwierzęta domowe, których posiadanie także warto rozważyć.

W szczególności, jeżeli chodzi o mieszkanie w bloku. Mieszkańcy takich miejsc obawiają się, że koty lub psy nie będą miały dobrych warunków do życia. Jest to błędne myślenie, ale warto poznać inne gatunki, które mogą okazać się dla takich osób doskonałą propozycją.

Małe zwierzaki dla domu

Króliki, nazywane również uszatymi przyjaciółmi, są świetną propozycją. Trzeba będzie jednak znaleźć kawałek miejsca na podłodze, gdzie zostanie umieszczona klatka o długości ok. 100 cm. To takie minimum, jeżeli chodzi o takiego uszaka.

Warto również pamiętać o tym, żeby królika wypuszczać na regularne spacery w domu, aby ten mógł rozprostować swoje łapki. Trzeba jednak wykazać się ostrożnością, ponieważ nie zawsze lubią one być przytulane i zagłaskiwane. Kawia domowa, która potocznie nazywana jest świnką morską. Najlepiej zapewnić im życie w parze, dzięki czemu będzie im zdecydowanie raźniej. Małe, są w stanie dożyć nawet do 9 lat. Najbardziej popularne są świnki gładkowłose. Chociaż niezwykle urokliwe są te świnki, które wyglądają jak nastroszona dama. I dla takich świnek przydaje się klatka, której minimalna długość to 100 cm.

Chomiki – najmniejsze, słodkie, które potrzebują może i małej klatki, ale wymagają ogromnej uwagi. Niestety, ale są to gryzonie, które żyją najkrócej. Średni czas życia chomika to ok. trzech lat. Nie można o nich zapominać, ponieważ kochają one bliskość, którą zawsze należy ich intensywnie obdarzać.