Wszystkie koty są piękne, kochane i wyjątkowe na swój sposób.

Jednakże pewna grupa osób to amatorzy kotów długowłosych, dla których posiadanie takiego zwierzaka będzie dumą i radością. Jakie są rasy kotów długowłosych? Poniżej znajdują się cztery rasy, które cechują się wyjątkową, długą sierścią.

1. Kot perski

Z pewnością jest to rasa, która jako jedna z pierwszych przychodzi na myśl, podczas rozmowy o kotach długowłosych. To jedna z najpopularniejszych i zarazem najstarszych ras kotów. Rasa ta cechuje się najdłuższym futrem ze wszystkich rasowych przedstawicieli kotów. Oprócz niezwykłego wyglądu, zwierzęta te są spokojne, łagodne i skore do zabawy.

2. Maine Coon

Maine Coon jest znany jako kot olbrzym. Nie bez przyczyny. To największy kot domowy. Zwierzęta te posiadają gęste, jedwabiste włosy, zwłaszcza w okolicy głowy, piersi, ogona i łapek. Ze względu na trzywarstwowe futerko, przedstawiciele tej rasy potrzebują regularnego pielęgnowania. Maine Coon to kot łagodny, lojalny i uwielbiający pieszczoty.

3. Kot himalajski

Koty himalajskie wyglądają jak połączenie kota perskiego i syjamskiego. Rasa zaliczana jest do ras długowłosych. Posiadają gęstą kryzę wokół szyi, mocno owłosiony ogon i bardzo gęsty podszerstek. Tak jak wszystkie rasy kotów długowłosych, kot himalajski wymaga regularnej i dokładnej pielęgnacji futra. Z charakteru jest to kot zrównoważony, spokojny i skory do pieszczot.

4. Norweski kot leśny

Przedstawiciele tej rasy to łagodne, lubiące zabawę, kochające koty. Posiadają wyjątkowe, dwuwarstwowe futro – izolujący gruby podszerstek oraz włosy niczym jedwab. Norweski kot leśny swoją niezwykłą sierść zawdzięcza rejonowi, z którego pochodzi – Norwegii, miejsca, gdzie taka sierść jest niezwykle przydatna.

źródło: https://www.epet.pl/ – psy, koty i inne zwierzęta domowe